آیا گربه های موسیقی دوست دارند؟ | دانلود آهنگ برای آرامش گربه

آیا گربه های موسیقی دوست دارند؟ | دانلود آهنگ برای آرامش گربه

آیا گربه های موسیقی دوست دارند؟ | دانلود آهنگ برای آرامش گربه

موسیقی زیبا و آرام تاثیر خارق العاده و حتی درمانی بر روی ذهن و روح انسان ها دارد . این موسیقی تاثیر راهبردی برای روح دارد و روح را به ارامش و اطمینان میرساند و حتی موجب شادی یا غم میشود!دقیقا همین حالت ممکن است برای حیوانات اتفاق بیفتد. ممکن است شما تجربه کرده باشید وقتی که به یک قطعه hard rock گوش میدهید گربه شما اتاق را ترک میکند و یا با یک قطعه آرامش بخش آرام میشود!چه رابطه ای میان موسیقی و تمام موجودات زنده است؟

پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین برای ۴۷ گربه موسیقی کلاسیکی را پخش کردند که برای آن ها ساخته شده بود. این موسیقی ترکیبی از نواهای کلاسیک به همراه صدای غرغر، صدای بچه گربه های شیرخوار، صدای جیک جیک پرنده ها و صدای شیر خوردن بود. انتخاب این نواهای خاص، اتفاقی نبوده است: در واقع این پژوهشگران در طول دو سال کار متوجه شدند که حیوانات به صداهایی که در طول روزهای اول زندگیشان شنیده اند پاسخ مثبت می دهند. این آزمایش خیلی سریع تایید شد: اکثر این ۴۷ گربه به بلندگوهای پخش کننده موسیقی نزدیک می شدند تا آن را به خوبی بشنوند. این گربه ها آن قدر به این موسیقی واکنش مثبت دادند که تصمیم گرفته شد تا آلبومی برای گربه ها بیرون داده شود!

اگردرمنزل گربه و یا حیوان خانگی دیگری دارید و با خواندن این مطلب به این فکر افتاده ایی که خوب اگر برای گربه خود آهنگی پخش کنید کافیست یک سایت بروز موزیک پیدا کنید و چند اهنگ برای ارامش گربه دانلود کنید.

 

حس شنوایی گربه

گربه ها برای برقراری ارتباط به شدت بر روی حس بویایی خود وابسته هستند. اما به اعتقاد کارشناسان، گربه ها برای بیان احساسات خود از حس شنیداری و تولید اصوات متفاوت نیز استفاده می کنند. در واقع، گربه ها توانایی تولید ۱۲ صدای متفاوت را دارند که هر کدام معنی خاص خود را دارد. اما آنچه که اهمیت دارد اینست که نوع شنیداری گربه ها متفاوت از انسان هاست. حس شنوایی گربه و نحوۀ تشخیص صدا در گربه ها بسیار حساس تر و پیچیده تر است و برای اندازه گیری آن هر سه مقیاس طول، فرکانس و شدت دخالت دارند. برای مشاهده ویدئو تاثیر موسیقی بر ارامش کربه می توانید کلیپ های پخش موسیقی برای گرنه را در صفحه موزیک ویدئو ملوی در دالفک مراجعه کنید و از دیدن این موجودات دوست داشتنی لذت ببرید. برای اینکه بهتر متوجه شویم شاید مقایسۀ مثال های زیر بیشتر به ما کمک کند:

  • کرم ابریشم : بیش از ۳۰۰ کیلوهرتز (بالاترین کیفیت شنیداری)
  • دلفین : از ۲۰ هرتز تا ۱۵۰ کیلوهرتز (۷ برابر انسان)
  • خفاش : از ۵۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز
  • سگ : از ۱۰هزار تا ۵۰هزار هرتز (۴ برابر انسان)
  • گربه : از ۳۰ تا ۶۵هزار هرتز
  • انسان : بین ۲۰ هرتز تا ۲۰هزار هرتز (دقیق ترین)

اگر حیوانات موسیقی پخش شده را دوست داشته باشند به منبع پخش موسیقی نزدیک میشوند تا لذت بیشتری از از ان قطعه هنری در حال پخش ببرند. موسیقی حتی میتواند التیامی برای دردها و بیماری حیوانات باشد !دانشمندان کشف کرده اند که همین مسئله برای گیاهان نیز اتفاق میفتد آنها قادرند با موسیقی های زیبای خاصی شکوفه دهند.یکی از توجیحات برای این موضوع ممکن است این باشد که ما (انسانها) گیاهان و حیوانات قسمتی از یک آفرینش یکسان هستیم و خالقی یکسان داریم و ممکن است به برخی محرک ها واکنش های یکسانی نشان دهیم !

موسیقی متناسب با هر گونه و نژاد.

برخی از دانشمندان و محققین رفتارشناسی حیوانات به منظور دستیابی به “موسیقی متناسب با هر نژاد” اصوات گربه را تکرار کردند. موسیقی متناسب با هر نژاد، آن نوع از موسیقی است که بر پایۀ اصوات طبیعی گربه ساخته می شود و با موسیقی با همان طیف و فرکانس همخوانی دارد. هدف از این تحقیق غنی سازی شنیداری برای گوش غیرانسانی بود که بر طبق نتیجه ای که حاصل شد، موفقیت آمیز هم بود. در همین حیطه، محققین برخی موسیقی دانان کلاسیک مثل Felix Pando را معرفی کردند که موسیقی کلاسیک مناسب برای سگ ها و گربه ها دارد.

ظاهرا آرامش موجود در موسیقی هم میتواند درد های فیزیکی حیوانات را تسکین دهد هم خشونت های رفتاری ایجاد شده در آنها به واسطه صاحبانشان!بد رفتاری تنهایی غم ضربات عاطفی مختلف و یا هر حس منفی دیگر .همچنین گفته میشود حیوانات خاصی که وابستگی زیادی به صاحب خود دارند احتمال دارد احساسات و بیماری های روحی صاحبان خود را داشته باشند بنابراین موسیقی میتواند تاثیر مثبتی بر روی این مخلوقات با وفا داشته باشد!این موضوع احتمالا از خود طبیعت سرچشمه میگیرد جایی که پرندگان گوناگون ان موسیقی های عالی و ارامش بخش را تولید میکنند که هنگامی که با صدای باد که از میان برگ ها عبور میکند و صدای نهر های آب روان صدای دریاچه و صدای ریزش آب از ابشار در هم می آمیزد زیباترین هارمونی را ایجاد میکند!

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *