Header

دانلود فول آلبوم Jimi Hendrix

فول آلبوم Jimi Hendrix

بیوگرافی:

جیمز مارشال هندرکس (به انگلیسی: James Marshall Hendrix) (متولد 27 نوامبر 1942 و فوت شده در 18 سپتامبر 1970) نوازنده گیتاریست خواننده و موزیسین مشهور آمریکایی بود وی تأثیر زیادی بر روی خواننده‌های سبک راک اند رول  (R&R) گذاشت. هندرکس بصورت خود آموز به فراگیری گیتار پرداخت و به عنوان ساز اصلی فندر استرتوکستر را انتخاب کرده بود. چون هندرکس چپ‌دست بود، گیتار را به‌صورت واژگون بدست میگرفت. او ابتدا در انگلستان،  پس از اینکه در سال 1967 در فستیوال پاپ مونتری به نوازندگی پرداخت، به شهرت رسید و درنهایت در سراسر دنیا آوازه پیدا کرد.او در سال 1966، با ترانه‌های “آهای جو” و” گرد ارغوانی” و همچنین یک اجرای زنده به مقام ستارهٔ راک نائل آمد. کتاب “اتاق پر از آینه” او به مناسبت سی‌وپنجمین سالگرد درگذشت وی در سال 2005 باز نشر یافت. دلیل مرگ او هرگز معلوم نشد. برخی اعتقاد دارند دلیل آن خودکشی و یا مصرف زیاد و همزمان مشروبات الکلی و دارو های مسکن در یک مهمانی شبانه بوده و دقیقا پس از مهمانی رخ داده‌است. او به‌همراه جیم موریسون و جنیس جاپلین به‌دلیل حرف جی (J) در ابتدای نام کوچک و همچنین  مرگ نسبتاً مشابه‌شان در حدود 27 سالگی و محدوده ی  تنها چندماهه مابین سپتامبر 1970 تا ژوئیه 1971(به علت مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی)، به سه “جی”(Three j’s) مشهور شدند. این سه نفر به‌همراه برایان جونز و کرت کوبین، گروه «کلوب 27» را تشکیل دادند. در سال 2003 مجله رولینگ استونز و در رده‌بندی 100 گیتاریست برتر عصر، جیمی هندرکس را در ردیف اول قرار داد.

سال‌های اولیه

جیمی هندریکس در 27 نوامبر 1942 در سیاتل، واشینگتن به دنیا آمد. در هنگام تولد نام او را جانی آلن هندریکس گذاشتند. بعدها، وقتی که پدرش از ارتش برگشت، نام او را به جیمز مارشال هندریکس تغییر داد. او در تنگدستی بزرگ شد و خیلی مورد توجه نبود. وقتی که نه ساله بود، والدینش از هم طلاق گرفتند و وقتی که 16 ساله شد، مادرش درگذشت.  در سن 14 سالگی بود که او اولین گیتارش را پیدا کرد. این گیتار، یک گیتار broomstick شکسته بود که تنها یک رشته داشت توسط یک نوجوان شکسته شده بود. اما او موفق شد چند ملودی را بر روی آن بنوازد. کمی بعد، در سن 15 سالگی، یک گیتار آکوستیک پنج دلاری از یکی از دوستان پدرش خرید. اولین گیتار الکتریک او یک سوپرو اوزارک سفیدرنگ بود که پدرش، ال هندریکس براش خریده بود. او آموزش رسمی گیتار ندید و نواهای ساده و بدیهه‌سازی را از تماشا کردن اجراهای زنده چاک بری و الویس پرسلی آموخت. او گیتار الکتریکش را بدون آمپلی‌فایر می‌نواخت.

دیگر سال‌های عمر

نواختن گیتاری که برای افراد راست‌دست ساخته شده بود، توسط هندریکس که یک چپ‌دست بود، او را به شهرت رساند. اولین کنسرت موفق او با یک باند کوچک بدون نام در کنیسه بود. او بعدها وارد گروهی به نام The Velvetones شد. هندریکس و کوکس پس از ترک کردن ارتش، به کلارکسویل تنسی رفتند و در انجا در گروه‌شان که The King Kasuals نام داشت، مشغول به نواختن شدند. آن‌ها در بارهای کوچک نوازندگی می‌کردند، اما این کار پول زیادی برایشان به همراه نداشت. سرانجام، او و کوکس به نشویل رفتند. در نوامبر 1969، هندریکس به اولین اجرای استودیویی خود رفت. هنگامی که در نشویل بود، با بسیاری از گروه‌های موسیقی به عنوان نوازنده گیتار لید، ریتم و آوازخوان همکاری کرد. هرچند که این کار هم پول زیادی برای او به همراه نداشت، اما به او آموخت که گروه‌های موسیقی چطور کار می‌کنند و اداره می‌شوند. بعدها، هندریکس نشویل را ترک کرد و به نیویورک رفت. در ژانویه 1964، به هارلم رفت و در بارها و کلوب‌ها مشغول نوازندگی شد. هندریکس همچنین اولین جایزه در یک کنسرت گیتار آماتور در تئاتر آپولو را هم دریافت کرد. در سال 1966، هندریکس گروه موسیقی خودش که Jimmy James and The Blues Flames نام داشت را بنیان نهاد. اعضای این باند افرادی بودند که آن‌ها را در شهر ملاقات کرده بود. یکی از آن‌ها پسر 15 ساله‌ای بود که رندی نام داشت. هندریکس کنسرت‌های بسیاری را در نیویورک اجرا کرد و در کافه‌ای به نام Café Wha?‎ ترانه‌های بسیاری را نواخت.

در 1966، هندریکس با دوست‌دختر کیث ریچاردز، گیتاریست گروه رولینگ استونز که لیندا کیث نام داشت، آشنا شد. لیندا کیث از نوازندگی او خوشش آمد و او را به چاز چاندلر، مدیر گروه انیملز معرفی کرد. چندلر به هندریکس گفت که یک نسخه راک از ترانه آهای جو بنویسد و وقتی که او این کار را انجام داد، چندلر او را به اندن بود تا قراردادی با او امضا کند. هندریک گروه جدیدی به نام جیمی هندریکس اکسپرینس تأسیس کرد که نام این گروه توسط منیجر مالی آنها، Mike Jeffery انتخاب شده بود. گروه جیمی هندریکس اکسپرینس اولین آلبوم استودیویی خود را در سال 1967 عرضه کرد که آیا مواد کشیده‌اید نام داشت. وقتی که این آلبوم تهیه شد، هندریکس به سراسر انگلستان و برخی از نواحی اروپا سفر کرد. در 4 ژوئیه 1967، گروه The Jimi Hendrix Experience آخرین کنسرت خود را در لندن و قبل از عزیمت به آمریکا اجرا کرد. در آمریکا، افراد مشهور زیادی از جمله پل مک‌کارتنی، جورج هریسون، اریک کلپتون، جک بروس و برایان اپستین برای دیدن نواختن هندریکس آمدند. آلبوم اول آن‌ها در مکان دوم در جداول انگلستان قرار گرفت. در سال 2001، وی‌اچ‌وان آلبوم “آیا مواد کشیده‌اید” را در جایگاه پنجم فهرست برترین آلبوم‌های تمام دوران‌ها قرار داد. مجله رولینگ استون هم این آلبوم را در جایگاه 15 در فهرست 500 آلبوم برتر همه دوران‌ها در سال 2003 قرار داد. دومین آلبوم هندریکس در همان سال 1967 منتشر شد و Axis: Bold as Love نام داشت. این آلبوم ترانه‌های مشهوری را در خود دارد که معروف‌ترین آن‌ها ترانه Little Wing است. نسخه‌های دیگری از این ترانه توسط موسیقی‌دانان دیگر هم اجرا شده‌است. آلبوم در جداول ایالات متحده مقام سوم و در جداول بریتانیا مقام پنجم را کسب کرد. لینک دانلود آهنگ خارجی این خواننده در پایین سایت قرار گرفته است.

سومین آلبوم هندریکس بانوکده الکتریکی (به انگلیسی: Electric LadyLand) نام داشت که یک آلبوم دو دیسکه بود و در سال 1968 منتشر شد. آلبوم در ایالات متحده جایگاه اول و در بریتانیا جایچاه پنج را از آن خود کرد. در سال 2003، VH1 آن را در جایگاه ۷۲ در فهرست بهترین آلبوم‌های همه دوران‌ها قرار داد و رولینگ استون هم آن را در یک فهرست مشابه در جایگاه 54 قرار داد.

مرگ

در 18 سپتامبر 1970، هندریکس را در زیرزمین هتل سمرقند (به انگلیسی: Samarkand) در لندن به صورت مرده پیدا کردند. او پس از مصرف زیاد الکل و همینطور خوردن تعداد زیادی قرص خواب مرده بود. او استفراغ کرده بود و بر اثر همان استفراغ هم خفه شده بود چون هشیاری نداشت. گمانه‌زنی‌های زیادی درباره مرگ هندریکس مطرح شده‌است. دوست‌دختر او، وقتی که او مرده بود همراه او بوده‌است و گفته است که وقتی او را در پشت آمبولانس گذاشته زنده بوده‌است. اما کارکنان بیمارستان گزارش کرده‌اند که قبل از اینکه آمبولانس او را برساند مرده بوده‌است. برخی از مردم گفته‌اند که هندریکس زنده بوده‌است اما امدادگران سر او را به خوبی نگه نداشته بودند تا بر اثر بیهوشی بر روی استفراغ خود خفه نشود. یک شعر غمناک در آپارتمان هندریکس یافت شد که توسط او نوشته شده بود و این گمانه‌زنی را مطرح کرد که او خودکشی کرده‌است. محتمل‌ترین نظریه این است که او در حال مستی تعداد زیادی قرص خواب خورده بوده و نمی‌توانسته بیدار شود و استفراغ کرده و در نتیجه آن خفه شده‌است. گمانه‌زنی دیگری که اخیراً مطرح شده‌است این است که او توسط مدیر برنامه خود به قتل رسیده باشد. هندریکس در اول اکتبر 1970 در پارک یادبود گرین‌وود در رنتون، واشینگتن به خاک سپرده شد.


اطلاعات فایل دانلودی:

حجم این فول آلبوم حدود 16 گیگ می باشد که برای شما عزیزان بصورت مجانی برای دانلود قرار دادیم. تمامی فایل های صوتی با بالاترین کیفیت موجود تهیه شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته. این پک که شامل تمامی آلبوم های هنرمند می باشد بصورت فایل Rar درآمده تا دانلود آن راحت تر باشد.اگر تعداد فایل های دانلودی بیشتر از یکی بود هنگام Extract کردن آن فقط فایل Part 1 را Extract کنید. حجم هر فایل Rar در پک هایی که بیش از یک فایل دانلودی دارند حدود 1 گیگابایت است. بهتر است که برای دانلود از نرم افزارهای دانلود منیجر استفاده کنید تا هنگام قطعی اتصال اینترنت یا قطع ناگهانی دانلود دچار مشکل نشید همچنین سرعت دانلود با نرم افزارهای دانلود منیجر بسیار بیشتر است.


لینک های دانلود:

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part01.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part02.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part03.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part04.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part05.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part06.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part07.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part08.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part09.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part10.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part11.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part12.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part13.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part14.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part15.rar

http://dl.zaz-music.com/hdd1/full-album-store/Jimi%20Hendrix/Jimi%20Hendrix.part16.rar

 

0

دیدگاهتان را بنویسید